Ürün İncelemeleri

Pure Beauty White & Bright Yüz Temizleme Köpüğü

Biraz uzun bir aradan sonra yazılarım için de kış sezonu artık geldi sanırım.The Glammer Blog’u kuralı neredeyse bir sene olacak ve ilk yazılarımı da incelediğim zaman kış olduğunda nedenini bilmediğim bir şekilde makyajdan daha çok cilt bakımının ve yeni cilt bakım ürünlerinin ilgimi çekmeye başladığını fark ettim.En sevdiğim Kore kozmetik markalarından olan Pure Beauty’nin White & Bright yüz temizleme köpüğü de birkaç haftadır kullandığım ve cilt bakım rutinimi değiştirdiğim bir dönemde bana farklı gelen bir ürün oldu.Mevsim değişikliğiyle rutinini değiştirmek isteyebileceğin ihtimaline karşın yazmazsam olmazdı yani.

Pure Beauty White & Bright serisi açıklamasında da cilt için öncelikle amaçladığı şeyin melanin üretimini tetikleyen UV ışınlarının etkisini azaltmak, antioksidan etkisiyle cildi yenileyip aydınlatmak olduğunu söylüyor.İçinde cilt rengini açan ve aydınlık görünüm veren arbutin, dut kökü ve ton farklılıklarına neden olan melanin pigmentinin üretimini azaltan hydroquinone bulunduruyor.Yüz temizleme köpüğünün içeriğinde kırmızı bilye şeklindeki kapsüle edilmiş E vitaminiyle de cildi nemlendirip yatıştırmayı sağladığından bahsediyor.

Yüz temizleme köpüğünü Watsons’tan indirimsiz olarak 34,90 ₺ ‘ye bulabilirsin.Şimdii ürün hakkındaki kendi düşüncelerime geçiyorum.

Pure Beauty White & Bright Yüz Temizleme Köpüğü

pure-beauty-white-and-bright-yüz-temizleme-köpüğü
UYARI : normalde ambalajından salyangoz figürü şeklinde çıkmıyor
  • Resimden ve adından da anlayacağın gibi ürünün yapısı çoğu temizleme ürününün olduğu gibi jel şeklinde değil.Adında temizleme köpüğü dese de bence tam köpük gibi de değil.Ürünü ilk defa kullanırken tam bir kategoriye koyamamıştım.Havası alınmış kremimsi bir yüz temizleme köpüğü diye tarif edebilirim sanırım.
  • Yapısından dolayı az bir miktarı (resimde benim kullandığım miktar baya fazla oluyor mesela) tüm yüze yetiyor.Hemen köpürmeye başlamıyor bu arada.Etkisini göstermesi diğer temizleyicilere göre 10 sn fark yapıyor sadece ve tüm yüzü çok iyi arındırıyor.Temizleyicinin miktarının 125 ml olduğunu düşünürsek birkaç ayda bile kolay kolay bitmeyeceğini tahmin ediyorum.
  • White & Bright temizleme köpüğü karma/yağlı ciltler için yağı dengeleme açısından oldukça uygun ama arındırmasının sonucunda yüzü biraz gerebiliyor.Yüzünü yıkadıktan sonra tonik ve nemlendirici kullandığında kuruluk falan kalmıyor zaten.O yüzden kuru bir cildin olsa bile nemlendirici desteğiyle kolayca cilt nemini dengede tutabilirsin.
  • Paraben ve alkol içermemesi ayrıntısını da veriyim.
  • İlk kullandığımda yıkadıktan hemen sonra bile yüzüme bir aydınlık kattığını fark etmiştim.Renk değişimi değil de daha çok, ferahlık gibi.
  • Sadece birkaç haftadır yüz temizleme köpüğünü kullanıyor olsam bile şimdiden gördüğüm etkileriyle birkaç ayda cilt tonu farklılıklarını yok edebileceğini düşünüyorum.
  • Bu arada hiçbir şekilde sivilce yapmadı hatta sivilce konusunda olumlu etkileri olduğunu gördüm.Diğer kullandığım cilt ürünleri sonucunda da olmuş olabilir ama White & Bright köpüğün de kesinlikle bu duruma etkisi vardır.

Sonuç olarak senelerdir kullandığım The Body Shop çay ağacı yüz yıkama jelinden çok farklı bir yüz temizleme ürünü olmasına rağmen çok hoşuma gitti ve değişiklik yapmak cildime iyi geldi.Eğer aynı ürünleri kullanıp sonuç alamıyorsan konfor alanından çıkıp ilgini çeken ürünleri dene ve cildinin mevsimsel durumuna göre kullandığın ürünleri gözden geçirmeyi unutma.Senin de tavsiye edebileceğin şeyler ya da soruların olursa yorum kısmında paylaşabilir ve bana mail atabilirsin.Bir sonraki yazımda görüşürüz! ❤️

pınar-yalınkılıç

0

Bu yazıları da beğenebilirsin

Bir Cevap Yaz